Yağışlı havalarda çim pist

Merhaba değerli üyelerimiz,

 

Çim pistlerde son zamanlarda derece girmekte zorlanır hale geldik. Atlar o hipodromdan bu hipodroma geziyorlar. Bir hipodromun 3.1 çim pist değeri, başka bir hipodromun, 3.3 üne denk gelebiliyor. Pistlerin yıpranma ve bakımıyla ilgili bir çok nedenden dolayı pist değerleri farklı farklıyken, birde ağır, hafif, çok ağır, normal gibi değişik verilerinden başka normal yarışları bulunmayan atlarda, hangi dereceyi baz alacağız inanın bizde şaşırdık. Elbetteki bu duruma çözümsüz kalmadık ve aşağıdaki çalışma sistemini geliştirdik.

Örneğin 20 atın yarıştığı bir çim koşuda nasıl çalışıyoruz :

  • Atların birbirleriyle olan koşuları olanları gurupladık. Diyelim ki, üç at aynı koşuda koşmuşlar. Bu koşu derecelerini girip öncelikle  bu üç attan en iyisini bulduk.
  • Diğer atlar içinde aynı koşu(lar)da koşanları tesbit edip aynı guruplamayı yaptık. Her guruplamadan sonra kötü olanları ele sütunundan işaretleyip, iyi olanları oyna sütunundan işaretledik.
  • Yukarıdaki atların bulunduğu sütunun solundaki “ELE” sütunun başlığının olduğu yerdeki filtreden ‘Elenmemişler‘ seçeneğini seçerek, 20 atın olduğu yeri 4-5 ata düşürdük
  • Sonra da bu atları  inceleyerek bazan tek çıkardık ve geldiğini de gördük, bazanda hepsini yazarak risk almadık.

 

Sizlerinde özel geliştirdiğiniz bir stil olursa bizlerle paylaşınız. Sevgi ve muhabbetle kalınız.

 

Bir önceki yazımız olan Ankarada sorun yok başlıklı makalemizde ankara yarışları ve at yarışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Konuşmayı başlat
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba; Tilyoner.com'a hoşgeldiniz, bizimle iletişime geçmeden önce sitemizde Penguen üst başlığı altında bulunan kapsamlı bilgilere ulaşabileceğinizi hatırlatırız.
Powered by